Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 2024-03-01 12:15:10
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

29 marca 2024 w M2WŚ miał miejsce finał Pomorskiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych (VI edycja) zorganizowanego przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista”.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Celem konkursu było upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych, utrwalanie szacunku i podziwu dla dziedzictwa narodowego, pielęgnowanie wartości, ideałów i postaw patriotycznych oraz poszerzanie wiedzy historycznej zawartej w podstawie programowej i doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji w różnych źródłach.

Młodzież przywitał Dyrektor MIIWŚ dr hab. Grzegorz Berendt, prof. UG. W konkursie naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIII A: Maryla Podolska, Hanna Stankiewicz oraz Antoni Wittbrodt pod kierunkiem p. R. Ladacha.

Uczniowie „o włos” otarli się o podium konkursu, zabrakło im zaledwie dwóch punktów do udziału w finałowej rozgrywce. W konkursie w sumie udział wzięło 31 zespołów.
Serdecznie gratulujemy uczniom udziału w tym konkursie.

P.s. Po zmaganiach konkursowych dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy od 2011 roku 1 marca na głównym holu nauczyciele historii p. E. Jankowska i p. R. Ladach przygotowali wystawę prezentującą najważniejsze postaci działające w podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej w Polsce.

Zachęcamy uczniów do zapoznania się z prezentowanymi informacjami o Żołnierzach Wyklętych.